Обновен: 06:01 | 17 септември 2024

Черно море отпадна от Европа след 1:2 срещу Апоел в Разград

Варненци допуснаха две попадения след статични положения

По материала работи: Александър Дечев

Черно море приключи с участието си в Европа, след като загуби с 1:2 в реванша срещу Апоел Беер Шева от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и с общ резултат 1:2 отпада от турнира.

В 25-ата минута израелците поведоха в резултата чрез Елдер Лопеш, който вкара с глава след центриране на Роей Гордана от ъглов удар. Черно море изравни в 34-ата минута, когато Андреяс Калкан вкара красив гол от пряк свободен удар от над 22 метра разстояние от вратата. Израелският тим поведе за втори път в резултата в 64-ата минута, когато Лопеш реализира втори гол, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар на Антонио Сефер, като това попадение се оказа победно.

Мачът в Разград започна с натиск на Черно море, но защитата на Апоел Беер Шева не се огъваше под напора на "моряците".

В 10-ата минута пък удар на Антонио Сефер от пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле мина над вратата.

Минута по-късно Мазир Сула финтира играч на Апоел БШ, проби през центъра и шутира извън наказателното поле, но Офир Марсиано спаси чудесно. Секунди след това Уеслен Жуниор получи топката в наказателното поле и стреля с левия крак, но я прати над вратата.

Постепенно гостите взеха инициативата в мача и започнаха да притискат Черно море.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Роей Гордана центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Черно море. Защитата на домакините не се подреди добре и позволи на Елдер Лопеш да се вклини между бранителите и от първата игра да вкара гол с глава - 1:0 за Апоел Беер Шева!

Последваха по-силни минути за варненци, които атакуваха в опит да изравнят бързо.

В 34-ата минута тимът на Илиан Илиев получи пряк свободен удар на малко над 22 метра от вратата на гостите. Зад топката застанаха Андреяс Калкан и Васил Панайотов, като румънецът стреля с десния крак и прати топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Марсиано - 1:1!

До края на първата част играта бе равностойна и не се стигна до повече попадения.

Второто полувреме започна в по-ниско темпо.

В 54-ата минута Даниел Димов сбърка при опит да изчисти топка и я предостави на Апоел. Тя стигна до Сефер, който стреля, но уцели левия страничен стълб на вратата на Пламен Илиев.

Десет минути след това защитата на Черно море отново рухна при статично положение! Антонио Сефер центрира фалцово в наказателното поле, където защитата на домакините не бе подредена добре и остави Елдер Лопеш съвсем сам, позволявайки му да вкара втория си гол с глава в мача!

Черно море се вдигна и тръгна в атака. В 75-ата минута след ъглов удар, топката стигна до Дуду извън наказателното поле. Резервата в тима на Илиан Илиев шутира, но ударът бе блокиран.

Две минути след това Пламен Илиев спаси удар на Гай Бадаш.

В 82-ата минута удар на Брено по диагонала бе блокиран, но атаките към вратата на Марсиано продължиха. Две минути преди края на редовното време топката стигна до Дуду вляво от вратата, но шутът му къл близкия ъгъл бе спасен.

До последната минута хората на Илиан Илиев натискаха, но втори гол във вратата на Апоел Беер Шева не падна и по този начин Черно море приключи с участието си в Лигата на конференциите.

Черно море - Апоел БШ (1:2)

0:1 Елдер Лопеш (25'), 1:1 Андреяс Калкан (33'), 1:2 Елдер Лопеш (64')

Състави:

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (80' - 15. Дани Мартин) – 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) (80' - 7. Брено Тейшейра) – 8. Асен Дончев, 10. Мазир Сула, 16. Андреяс Калкан (65' - 11. Дуду) – 99. Уеслен Жуниор (65' - 39. Николай Златев)

Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 5. Начо Паис, 7. Брено Тейшейра, 9. Исмаил Иса, 11. Дуду, 15. Дани Мартин, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 39. Николай Златев, 91. Велислав Василев

Треньор: Илиан Илиев

Апоел БШ: 1. Офир Марсиано - 2. Гай Мизрахи, 5. Ор Блориан, 18. Ейтан Тиби (К), 22. Елдер Лопеш - 8. Роей Гордана, 19. Шей Илаяс (79' - 27. Йоан Стоянов) – 24. Гай Бадаш (79' - 10. Дейнер Киньонес), 7. Антонио Сефер (79' - 15. Томер Юсефи), 77. Ротем Хатуел (79' - 16. Амир Гана) - 17. Алон Тургеман (85' - 9. Артур Шушеначев)

Резерви: 25. Бен Гордин, 55. Нив Елиаси, 9. Артур Шушеначев, 10. Дейнер Киньонес, 14. Лиран Риген, 15. Томер Юсефи, 16. Амир Гана, 21. Захи Ахмед, 26. Елиел Перец, 27. Йоан Стоянов, 35. Мариано Барейро

Треньор: Ран Козух

Съдия: Данило Николич (Сърбия)

Жълти картони: Уеслен Жуниор (Ч); Гай Мизрахи, Елдер Лопеш, Ротем Хатуел, Ор Блориан, Антонио Сефер (А)