Обновен: 17:50 | 15 септември 2024

Спартак взе важна точка при гостуването си на ЦСКА 1948

Ахмед Ахмедов и Антонио Вутов отново бележат за варненци

По материала работи: Александър Дечев

ЦСКА 1948 и Спартак Варна не можаха да се победят в много интересен мач от втория кръг на българското първенство, завършил 2:2.

Марио Илиевски даде аванс на "червените" в 16-ата минута, когато се разписа при добавка след удар на Касиано Бузон. В 41-ата минута Ахмед Ахмедов изравни резултата, след като засече центриране от дясното крило на Александър Цветков. Само 4 минути по-късно ЦСКА 1948 вкара втори гол, като Пиер-Даниел Нгинда центрира от дясното крило и Неделко Пишчевич с глава в наказателното поле насочи топката неспасяемо в мрежата на Мартин Величков. Спартак Варна за втори път в мача изравни, като това се случи в 72-ата минута, когато Антонио Вутов вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка на Реян Даскалов в наказателното поле в 65-ата минута.

С това равенство „соколите“ събраха 4 точки и излязоха на второ място във временното класиране с 4 точки, докато „червените“ са 10-и с 2 точки на сметката си.

Мачът в Бистрица започна с лек домакински натиск, но Спартак Варна не се прибра и също опитваше атаки към вратата на Петър Маринов.

В 12-ата минута Касиано Бузон получи топката в наказателното поле и въпреки че срещу него бе Па Конате, той успя да стреля от малък ъгъл но Мартин Величков спаси.

Четири минути по-късно стражът на варненци спаси удар на Бузон фронтално срещу вратата. Топката обаче, стигна до Марио Илиевски и той я прати в мрежата, като централните защитници на "соколите" не успяха да я изчистят пред голлинията, въпреки че там бяха двама от тях - 1:0 за ЦСКА 1948!

След това попадение тимът на Валентин Илиев продължи да притиска варненци и да опитва да вкара втори гол.

Спартак можеше да изравни в 34-ата минута, когато Ахмед Ахмедов се измъкна от Реян Даскалов в половината на ЦСКА 1948. Нападателят на гостите видя, че вратарят Маринов е излязъл извън вратарското си поле и стреля отдалеч с левия крак, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Четири минути преди края на редовното време на първото полувреме настоятелността на "соколите" даде резултат. След атака по лявото крило Конате центрира. В наказателното поле защитата на домакините изчисти топката, но не достатъчно прецизно и тя стигна до десния фланг, откъдето Александър Цветков центрира. В наказателното поле Ахмедов се позиционира най-добре и засече топката право в мрежата за 1:1!

Равенството се запази само 4 минути, тъй като секунди преди изтичането на редовното време на първата част Пиер-Даниел Нгинда центрира от дясното крило и в наказателното поле Неделко Пишчевич с глава прати топката в мрежата, давайки отново аванс на ЦСКА 1948!

Второто полувреме започна с натиск на домакините, докато Спартак бе по-пасивен в атака.

При едно центриране в 65-ата минута от левия фланг към наказателното поле на домакините, капитанът им Реян Даскалов игра много левашки, като в опита си да спре Ахмедов, той го задържа за фланелката, като паралелно с това игра първо докосна топката с дясната ръка си ръка, а след това и с лявата. Това накара съдията Петър Кузев да посочи бялата точка и да отсъди дузпа за варненци.

Решението на Кузев обаче, бе преразглеждано от ВАР в продължение на 4 минути, за който отговаряха Михаел Павлов и Мартин Венев. Те повикаха главния съдия да преразгледа ситуацията сам за евентуална игра с ръка и на нападателя преди Даскалов да докосне топката и с двете си ръце.

В 72-ата минута Кузев реши - дузпа за Спартак Варна! Зад топката застана Антонио Вутов, който хладнокръвно прати топката в мрежата на ЦСКА 1948 - 2:2! След гола си Вутов не се зарадва, тъй като преди да подпише със Спартак Варна, той игра именно в ЦСКА 1948.

Домакините упражниха натиск в края, като точно преди изтичането на редовното време имаха претниции за дузпа за фаул на Ивей Ромееш срещу Талис в наказателното поле, но съдията не реагира.

В продължението на мача двата отбора опитваха да застрашат противниковата врата предимно със статични положения, но до нов гол не се стигна и срещата завърши без победител.

В следващия кръг ЦСКА 1948 ще гостува на Септември, като мачът е на 5 август от 19:00 часа, докато Спартак Варна ще домакинства на ЦСКА на 3 август от 19:00 часа.

ЦСКА 1948 - Спартак Вн 2:2

1:0 Марио Илиевски (16'), 1:1 Ахмед Ахмедов (41'), 2:1 Неделко Пишчевич (45'), 2:2 Антонио Вутов д. (72')

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 92. Пиер-Даниел Нгинда, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 39. Парвиз Умарбаев (46' - 21. Емил Ценов), 28. Неделко Пишчевич (73' - 31. Том Рапнуи), 7. Талис, 11. Касиано Бузон (83' - 9. Бирсент Карагарен), 26. Ивайло Марков (46' - 9. Бирсент Карагарен), 22. Реян Даскалов (К), 40. Марио Илиевски (83' - 25. Евгений Сердюк)

Резерви: 12. Леви Нтумба, 31. Том Рапнуи, 61. Октавио Мантека, 19. Стив Фуртадо, 58. Марто Бойчев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Мартин Атанасов, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк

Старши треньор: Валентин Илиев

Спартак Вн: 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич (76' - 7. Бернардо Коуто), 21. Па Конате (77' - 11. Виктор Митев), 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов (К), 88. Радослав Димитров (54' - 39. Антонио Вутов)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо Коуто, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 39. Антонио Вутов, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев

Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Петър Кузев

Жълти картони: Касиано Бузон (Ц); Ахмед Ахмедов (С)