Обновен: 18:40 | 5 септември 2024

Черно море изпусна да бие Апоел в Ловеч

Варненци с отлични шансове за реванша в Разград

По материала работи: Александър Дечев

Апоел Беер Шева и Черно море не успяха да си вкарат и завършиха наравно 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Въпреки че българският вицешампион бе в ролята на гост, мачът се игра в Ловеч заради военните действия, водени от Израел. Развръзката ще дойде точно след седмица, когато „моряците“ посрещат Беер Шева на „Хювефарма Арена“ в Разград. Победителят в двойката вече знае следващия си съперник в евротурнирите, а именно някой измежду Млада Болеслав или Трансинвест, пише dsport

В днешната среща Апоел Беер Шева изигра по-добро първо полувреме, като още в 1-вата минута уцели греда. След почивката тимът на Илиан Илиан пропусна няколко златни шанса да порази противниковата врата. Най-големият, от които беше на сметката на Исмаил Иса. Опитният нападател изскочи сам срещу вратаря, но не съумя да го преодолее.

Още в първата минута израелците бяха много близо до гол. При атака по десния фланг Роей Гордана стреля мощно по диагонала, но Пламен Илиев успя да избие. Алон Тургеман имаше възможност за добавка. За щастие на „моряците“, изстрелът му се отби от левия страничен стълб. Защитата на варненци най-сетне се отърси и съумя да изчисти.

Четвърт час след началото Алон Тургеман получи с гръб към вратата на границата на наказателното поле. Футболистът с №17 се обърна фронтално и стреля. След рикошет топката излезе в ъглов удар.

В следващите минути символичните домакините бяха по-активният тим, но защитата на родния вицешампион бе перфектно подредена. Следователно не се стигна до големи опасности пред вратата на Пламен Илиев.

Към 40-ата минута на два пъти в рамките на 60 секунди тимът на Илиан Илиев имаше златни шансове. Първо „моряците“ не развиха добре много опасна контраатака. Малко след това Виктор Попов намери Васил Панайотов пред наказателното поле. Той опита технично да изведе Исмаил Иса. Нападателят обаче не си овладя добре топката и бе изпреварен от вратаря Офир Марсиано.

Точно преди края на първата част Шей Илаяс беше намерен в наказателното поле на Черно море. Последва удар от въздуха – високо над напречната греда.

Около 60-ата минута двата тима създадоха по една опасност за противника. Асен Дончев се ориентира бързо пред наказателното поле на израелците и опита опасен шут. Топката обаче премина над вратата. В ответната контраатака шут на Гай Бадаш се озова право в ръцете на Пламен Илиев.

В 68-ата минута Черно море направи огромен пропуск. Андреяс Калкан пусна разсичащ пас, който матира защитата в червено и бяло. Исмаил Иса изскочи зад гърба ѝ и се озова очи в очи с вратаря. Опитният нападател обаче не съумя да го преодолее.

Осем минути преди изтичането на редовното време късметът покри Апоел Беер Шева. Андреяс Калкан изпълни свободен удар. Живко Атанасов се размина с топката във вратарското поле, а тя едва не попадна в мрежата. В крайна сметка – в аут.

Три минути по-късно Мазир Сула комбинира прецизно с Брено Тейшейра. Последва удар. След рикошет топката излезе в корнер. До края резултатът се запази непроменен. Нито един от двата тима не се хвърли да търси гола на всяка цена.

Състави:

Апоел Беер Шева: 1. Офир Марсиано, 2. Гай Мизрахи, 5. Ор Блориан, 8. Роей Гордана, 17. Алон Тургеман (80' - 21. Захи Ахмед), 18. Ейтан Тиби – К, 19. Шей Илаяс (72' - 15. Томер Юсефи), 22. Елдер Лопес, 24. Гай Бадаш (72' - 10. Дейнер Киньонес), 27. Йоан Стоянов (63' - 26. Елиел Перец), 77. Ротем Хатуел (63' - 16. Амир Гана)

Резерви: 25. Бен Гордин, 36. Реем Голан, 7. Антонио Сефер, 9. Артур Шушеначев, 10. Дейнер Киньонес, 14. Лиран Риген, 15. Томер Юсефи, 16. Амир Гана, 21. Захи Ахмед, 26. Елиел Перец, 35. Мариано Барейро

Старши треньор: Ран Козух

Черно море: 33. Пламен Илиев - 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 9. Исмаил Иса (81' - 7. Брено Тейшейра), 10. Мазир Сула (90'+2' - 29. Берк Бейхан), 11. Дуду (46' - 8. Асен Дончев), 27. Даниел Димов – К (73' - 5. Начо Пайс), 28. Влатко Дробаров, 39. Николай Златев (46' - 16. Андреяс Калкан), 71. Васил Панайотов

Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 5. Начо Пайс, 7. Брено Тейшейра, 8. Асен Дончев, 15. Дани Мартин, 16. Андреяс Калкан, 17. Мартин Милушев, 22. Николай Костадинов, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 91. Велислав Василев

Старши треньор: Илиан Илиев

Съдия: Данияр Саки (Казахстан)