Обновен: 07:33 | 5 септември 2024

Спартак (Варна) се завърна с победа в елита

Ахмед Ахмедов и Антонио Вутов донесоха успеха в Пазарджик

По материала работи: Александър Дечев

Спартак Варна победи Хебър с 2:0 в Пазарджик с голове в добавените времена на двете полувремена. Головете реализираха Ахмед Ахмедов и Антонио Вутов, а домакините играта с повече от час с човек по-малко, след като Николай Николаев получи директен червен картон. Домакините пропуснаха и дузпа в началото на второто полувреме, когато Збун изпрати топката над вратата, пише dsport.

Първият гол отбеляза Ахмед Ахмедов в добавеното време на първото полувреме. Домакините от Пазарджик играят с човек по-малко от 18-ата минута на мача, когато Николай Николаев получи директен червен картон.

В продължението на двубоя Антонио Вутов отбеляза втори гол в мача, с което донесе трите точки на Спартак Варна.

Пазарджиклии този сезон ще бъдат водени от Веселин Великов, а Спартак Варна назначи Александър Томаш за наставник в елита.

На живо на срещата присъства старши треньорът на ЦСКА Томислав Стипич, тъй като следващия кръг "червените" домакинстват на отбора от Пазарджик. Той наблюдава срещата с изпълнителния директор Стоян Орманджиев.

В 4-ата минута гостите създадоха първа възможност. Спартак Варна направи добра атака отдясно, Ивей Ромееш центрира, Дебърлиев изби, но стигна до Илич, който стреля, но защитникън на Хебър блокира шута му.

В 17-ата минута домакините от Хебър останаха с човек по-малко. Николай Николаев направи грубо нарушение срещу Ивей Ромееш, първоначално Християна Гутева не показа червен картон, но след преглед на ВАР крайният бранител бе изгонен.

След 4 минути игра Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле, поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени.

В 29-ата минута Атанас Кабов центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, но не се получи.

Малко преди почивката футболистите на Хебър застрашиха вратата на Спартак след статично положение, но до гол не се стигна.

Във втората минута на добавеното време Спартак Варна поведе с 1:0. След дълго диагонално подаване на Пърце хвана в крачка Ел Фатахи, който буквално спря топката на Ахмед Ахмедов и нападателят на Спартак не сбърка.

Второто полувреме започна с няколко атаки на Спартак Варна.

В 48-ата минута Хебър стигна до дузпа. След удар на Антанас Кабов топката се удари в ръката на Франьо Пърце и Християна Гутева посочи бялата точка. Олексий Збун стреля от дузпата и изпрати топката над вратата. Резултатът остана 0:1.

В 54-ата минута Кристиан Илич пусна към Виктор Митев, който влезе в наказателното поле и изпрати топката в аут.

Спартак вкара топката за втори път във вратата на Хебър. Антонио Вутов пусна хубав пас към Ахмед Ахмедов, който мушна топката в мрежата, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

В 74-ата минута Антонио Вутов стреля от дистанция, но топката се удари в гредата.

Спартак пропусна златна възможност да вкарат втори гол в 84-ата минута Ивей Ромееш бе изведен сам срещу вратаря, стреля, но Дебърлиев изби. Топката се върна у крилото на варненци, който стреля отново, но не уцели вратата.

Минута по-късно Хебър създаде напрежение пред вратата на Спартак, но до гол не се стигна.

В заключителните минути на срещата дебютантът в Първа лига Даниел Халачев пропусна добра възможност да вкара втори гол за Спартак. Малко по-късно варненци пропуснаха още една възможност чрез Александър Цветков.

В третата минута на продължението Спартак Варна "затвори" мача с втори гол. Ахмед Ахмедов подаде към Антонио Вутов, който вкара първия си гол с екипа на "соколите".

ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК - СПАРТАК ВАРНА 0:2
0:1 Ахмед Ахмедов 45+2, 0:2 Антонио Вутов 90+3

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев - к, 7. Олексий Збун, 18. Радослав Терзиев, 55. Мартин Михайлов, 44.  Николай Николаев, 15. Уилям Фонкеу, 21. Божидар  Пенчев (58 - 11. Калоян Кръстев), 70. Набил Макни, 98. Георги Търтов (68 - 77. Октай Хамдиев), 10. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка (20 - 24. Енцо Ел Фатахи)

СПАРТАК ВАРНА: 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Александров Цветков, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев - к (76 - 3. Матео Петрашило), 14. Ивей Ромееш (86 - 99. Даниел Халачев), 16. Кристиан Илич (58 - 39. Антонио Вутов), 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров

Червен картон: Николай Николаев (17, Хебър)

Жълти картони: Енцо Ел Фатахи, Радослав Терзиев, Атанас Кабов (Хебър); Александър Цветков, Антонио Вутов, Ивей Ромееш, Радослав Димитров (Спартак)

Съдия: Християна Гутева