Обновен: 02:28 | 8 септември 2024

Спартак загуби с 0:2 от Дунав при представянето на отбора

Варненци допуснаха два гола през първото полувреме

По материала работи: Александър Дечев

Спартак (Варна) представи тима и спортно-техническия щаб за новото първенство с контрола срещу Дунав Русе. Двубоят завърши 0:2, но това не попречи феновете да аплодират играчите. Старши-треньорът Александър Томаш включи в стартовия състав трима, които са на проби и голяма част от новите попълнения, сред които изпъкнаха Илич и Лесняк. Веднага след срещата стана ясно, че играчите на проби няма да останат в тима.

Гостите откриха чрез Камен Хаджиев, който се разписа с глава след корнер. В 15-а мин Джонатан Н`Сонде покачи след грешка при изнасяне на топката от собственото наказателно поле. В 32-а мин на местата на Сантос и Камара влязоха Виктор Митев и Ивей Ромееш. В 35-а мин Ахмедов се измъкна зад защитата, преодоля вратаря, но шутът му бе блокиран. В 45-а мин Александър Янчев влезе на мястото на Корал. В 60-а мин Виденов, Цветков
и Халачев замениха Величков, Ахмедов и Лесняк.

През второто полувреме "соколите" създадоха няколко положения. Ромееш се измъкна зад защитата, но диагоналния му удар попадна в тялото на вратаря. Грънчов стреля с глава след корнер, но вратарят улови. Халачев засече центриране, но ударът рикушира в бранител. Берна Коуто, Цв Маринов и Курбанов замениха Грънчов, Илич и Бауренски. Цветков изведе Коуто сам срещу вратаря, но ударът на португалеца срещна тялото на вратаря. Александър Александров и Николай Димитров се появиха на терена в заключителните минути.

Спартак (Варна): 76 Мартин Величков, 4 Франьо Пърце, 5 Йоан Бауренски, 8 Филип Лесняк, 9 Джиани Сантос, 13 Бубакар Камара, 16 Кристиан Илич, 19 Роберто Корал, 29 Ахмед Ахмедов, 44 Ангел Грънчов (к), 88 Радослав Димитров
Резерви: 89 Никола Виденов, 2 Стефан Стефанов, 3 Кристиян Курбанов, 6 Александър Цветков, 7 Бернардо Коуто, 11 Виктор Митев, 14 Ромееш Ивей, 17 Цветослав Маринов, 18 Николай Димитров, 21 Александър Александров, 22 Александър Янчев, 99 Даниел Халачев
Ст. треньор Александър Томаш

Дунав: 1 Иван Тошев, 26 Камен Хаджиев, 4 Преслав Петров, 29 Николай Дичев, 88 Димитър Тодоров, 7 Симеон Вешев, 15 Кристиян Господинов, 14 Радослав Апостолов (К), 8 Жак Пехливанов, 17 Луис Пахама, 77 Джонатан Н`Сонде
Резерви: 12 Даниел Николов, 3 Калоян Иванов, 45 Джан Хасан, 99 Дани Братоев, 10 Димитър Законов, 19 Стефан Стефанов, 18 Никола Тотев, 11 Денислав Минчев, 23 Мариян Вангелов, 34 Олег Димитров)
Ст. треньор: Мартин Ковачев