Обновен: 20:42 | 6 юли 2024

Левски и Черно море не се победиха в контрола

Срещата в Правец завърши 0:0

Снимка :ПФК "Черно море"

Отборите на Левски и Черно море завършиха при резултат 0:0 в контролна среща, която се проведе в Правец. Малко преди началото на срещата "сините" обявиха трансфера на Рикардиньо в чешкия Виктория (Пилзен).

За "сините" това бе трета проверка, като досега столичани постигнаха победи над Спартак (Плевен) с 2:0 и Септември (София) с 5:0.

За Черно море това също бе трети спаринг от лятната подготовка. Варненци победиха с 1:0 Фарул (Констанца), а във втория мач отстъпиха с 2:5 пред Ботев (Пловдив).

Старши треньорът на "сините" Станислав Генчев започна срещата с по-различна тактическа постройка, залагайки на трима в защита. Младият специалист избра да стартира проверката с Кристиан Димитров, Келиан ван дер Каап и Цунами в сърцето на отбраната, а под рамката на вратата бе Пламен Андреев. По фланговете с доста по-офанзивни функции действаха новите попълнения Майкон и Алдаир. В центъра на терена бяха Карлос Охене и Асими Фадига. Атаката бе оформена от Марин Петков, Евертон Бала и Алекс Колев.

От друга страна "моряците" стартираха проверката с три нови попълнения. Пламен Илиев, Начо и Дуду.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Майкон намери на фланга Марин Петков, който центрира по земя към Алекс Колев, но нападателят не успя да намери очертанията на вратата. В 11-ата минута Алдаир шутира от границата на наказателното поле, но Пламен Илиев спаси. Две минути по-късно Майкон получи пас отляво и проби в наказатленото поле, като шутира в аут.

В 17-ата минута Черно море създаде добра възможност. Новото попълнение Дуду отправи удар, но Пламен Андреев успя да избие кълбото в корнер.

В 23-ата минута централният нападател на столичани Александър Колев свали топката към Евертон Бала, който не се забави и отправи силен шут по земя, но Пламен Илиев се намеси успешно. В 35-ата минута Асими Фадига направи пробив отдясно и нанесе удар, който мина над вратата на "моряците". Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Неофициален дебют за "сините" направи новият страж Матей Маркович, който влезе в игра веднага след почивката.

В 50-ата минута Евертон Бала центрира от корнер към Келиан ван дер Каап. Централният бранител отправи удар с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 63-ата минута новият вратар на Левски Матей Маркович направи първото си спасяване в мача. Той отрази коварен удар на Исмаил Иса.

В 69-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Асен Чандъров, който нанесе удар с глава, но право в ръцете на Пламен Илиев. Секунди по-късно пак халфът получи идеална възможност да открие резултата. Този път той шутира от точката на дузпата, но пак не затрудни стража на "моряците".

До края на срещата футболистите на Станислав Генчев контролираха повече топката, но не успяха да намерят път към гола.

Левски ще направи последната си тренировка от лагера в Правец утре и се прибира в София, където ще продължи подготовката до старта на първенството. Отборът на Станислав Генчев ще има още две контроли - с Арда (Кърджали) и израелския Макаби Нетаня.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиа ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 97. Асими Фадига, 3. Майкон, 88. Марин Петков, 17. Евертон Бала, 90. Александър Колев
Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 99. Иван Андонов

Черно море: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 44. Начо, 17. Мартин Милушев, 43. Дуду, 9. Исмаил Иса, 16. Андреяс Калкан
Резерви: 34. Християн Славков, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев, 27. Даниел Димов, 40. Константин Грахльов, 41. Пламен Аршев, 29. Берк Бейхан, 19. Александър Веселински, 42. Николай Костадинов, 23. Едгар Пашеко, 51. Велислав Василев.