Обновен: 10:43 | 3 юли 2024

Дениел Нанков и Катя Аврамова са победители в плувния турнир Black Sea Cup

Надпреварата се проведе през уикенда във Варна

Снимкa: Евгени Ангелов/Личен архив на плувците

Състезателят на ПСК „Черно море” Дениел Нанков и Екатерина Аврамова (Ealing) са победители в седмото издание на международния плувен турнир Black Sea Cup.

Надпреварата, чиито организатори са плувният шампион на България – ПСК „Черно море”, община Варна, плувен комплекс „Приморски” и БФПС, се проведе през уикенда във Варна. Главен съдия бе Вили Цеков.

Домакините от „Черно море” обогатиха клубната си витрина с нови 80 медала – 35 златни, 20 сребърнии и 25 бронзови.

Най-добро представяне по точки на ФИНА при мъжете записа Дениел Нанков – 808 т., а при нежния пол – Тея Николова – 802 т. Техен треньор е Никола Петров.

След победителя в генералното класиране при мъжете Дениел Нанков се подредиха съотборникът му от „Черно море” Максим Манолов, Калоян Братанов, Ахмед Таталуи и Никола Караиванов.

При дамите втора след Екатерина Аврамова е състезателката на ПСК „Черно море” Тея Николова, следвана от Преслава Тошева, Лора Великова и Берил Чааръ. Призьорите получиха парични бонуси и плакети.

Многократната национална шампионка и рекордьорка на България Екатерина Аврамова, коментира, че е изключително щастлива от факта, че в тазгодишното издание на турнира е видяла нови, изгряващи таланти.

„Black Sea Cup беше добра тренировка за мен в навечерието на участието ми на турнир в Рим, където ще атакувам квота за олимпийскити игри в Париж. Състезанието „Сете Коли” е от 21 до 23 юни в Рим, Италия”, коментира Аврамова.

Автор на статията:
Слав Велев
Дениел Нанков Катя Аврамова победители в плувния турнир Black Sea Cup победители Black Sea Cup плувен турнир 2024 победители Black Sea Cup 2024 плуване варна спорт турнир спорт Варна спортни новини Варна плуване Варна Екатерина Аврамова (Ealing) Ealing ПСК Черно море