Обновен: 01:17 | 4 юли 2024

Пети мач без загуба за България при Илиан Илиев

Варненецът Иван Дюлгеров герой за нашите в Румъния

Кадър: БНТ 3

Националният отбор на България по футбол не загуби и петия си мач под ръководството на варненския селекционерИлиан Илиев. Нашите завършиха 0:0 при гостуването си на участника на европейското първенство Румъния. Контролната среща, която се игра на стадион "Генча" в Букурещ.

Българските национали бяха равностойни на своя съперник. Играчите на Илиан Илиев не успяха да се възползват от няколкото добри възможности, които се откриха пред тях особено през второто полувреме, когато "трикольорите" играха по-добре. Доскорошният вратар на Черно море Иван Дюлгеров направи много силен мач, спасявайки дузпа в 51-ата минута, пише dsport.

Още в 3-ата минута се наложи Иван Дюлгеров да се намесва. Денис Ман подаде към Разван Марин, който стреля, но Дюлгеров успя да спаси и да избие в корнер.

В 19-ата минута Денис Дръгуш бе изпуснат. Той изпревари Живко Атанасов и Иван Дюлгеров, след което подмина нашия вратар, но ударът му от малък ъгъл се озова встрани от вратата.

Румъния направи много голям пропуск в 44-ата минута. Николае Станчу пусна много добър извеждащ пас към Денис Дръгуш, който се измъкна зад гърба на Живко Атанасов. Дръгуш бе сам срещу Иван Дюлгеров, но ударът му бе разочароващ и топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на България.

Съдията Атила Караоглан свири дузпа за Румъния в 50-ата минута. Живко Атанасов събори Николае Станчу в наказателното поле и реферът посоич бялата точка. Наказателният удар бе изпълнен от Денис Ман, който стреля в долния десен ъгъл, но Иван Дюлгеров плонжира и спаси.

Първата добра възможност за България дойде в 53-ата минута. Кирил Десподов центрира от фал в наказателното поле на Румъния, където Живко Атанасов с глава отклони топката към Алекс Колев, а той стреля, но Флорин Ница успя да се намеси и да спаси.

Филип Кръстев центрира опасно в наказателното поле на Румъния в 55-ата минута. Вратарят Флорин Ница не се разбра с Раду Дръгушин, който за малко не си отбеляза автогол, а топката излезе в корнер.

Три минути по-късно Марин Петков отправи удар по диагонала, но се получи рикошет и топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Ница.

Флоринел Коман отправи много опасен диагонален удар в 67-ата минута, но топката излезе в аут. Три минути по-късно румънците организираха многоходова комбинация. Коман подаде към Станчу, който продължи към Янис Хаджи в наказателното поле на България, а той стреля, но Иван Дюлгеров спаси.

Румънците допуснаха много груба грешка в 83-ата минута, но българските национали не успяха да се възползват от нея. За втори път в мача Раду Дръгушин и Флорин Ница не се разбраха. Дръгушин тръгна да връща една топка назад, но я изпрати в тялото на Ница, който беше хванат в крачка и излизаше напред. За съжаление в близост нямаше български национал, който да се възползва от ситуацията.

Мартин Минчев стреля в 85-ата минута, но Ница беше сигурен и спаси.

Илиан Илиев-младши стреля от пряк свободен удар в 90-ата минута, но право в ръцете на Флорин Ница.

След контролата с Румъния за България предстои още една приятелска среща – със Словения в Любляна на 8 юни.

Съставът на България: 23. Иван Дюлгеров – 19. Иван Турицов, 3. Живко Атанасов (90' - 15. Симеон Петров), 5. Алекс Петков, 18. Християн Петров – 7. Георги Костадинов, 25. Васил Панайотов (82' - 24. Серкан Юсеин) – 16. Марин Петков (82' - 14. Георги Русев), 20. Филип Кръстев (72' - 8. Радослав Кирилов), 11. Кирил Десподов (72' - 22. Илиан Илиев-младши) – 9. Алекс Колев (72' - 17. Мартин Минчев)

Резерви: 1. Димитър Митов, 21. Светослав Вуцов, 2. Ертан Томбак, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Минчев

Треньор: Илиан Илиев