Обновен: 12:08 | 22 октомври 2024

"Славия" надделя трудно над "Монтана"

Белите победиха с 2:1

По материала работи: Ставри Таргов

Славия победи трудно с 2:1 у дома Монтана в двубой от 21-ия кръг на футболното ни първенство след две попадения на Ппитър Макрилос преди почивката.

В 32-ата минута "белите" откриха резултата. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, където Питър Макрилос с глава отблизо се разписа за 1:0.
Само пет минути след това Николай Минков изравни след пробив отдясно и центриране на Александър Башлиев.

Минута преди изтичане на редовното време на първата част отново Макрилос се разписа във вратата на монтанци. Халфът на Славия шутира красиво от наказателното поле и не остави никакви шансове за Благой Макенджиев.

След почивката головите положения в двете наказателни полета липсваха. В 77-ата минута Минков стреля силно в лицето на Петър Патев.

В 86-ата минута Светослав Вуцов спаси опасен удар от наказателното поле на резервата Димитър Законов.

След този успех Славия има актив от 19 точки на десето място, докато монтанци са с точка по-малко на 12-та позиция, съобщава БНР.