fallback
09:39 | 28 януари 2015
Обновен: 07:27 | 23 октомври 2024

Алжир и Гана продължават към 1/4 финалите за Купата на Африка

Сенегалците глътнаха вода, въпреки че водеха в класирането преди последното завъртане в група “C”

Алжир се класира за 1/4 финалите в турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея. В последния си мач от група “C”, „пустинните лисици” надхитриха Сенегал с 2:0 с по един гол и през двете полувремена. В 11-ата минута Махес бе отлично изведен от Маджит Бугера и останал сам срещу стража Кундул, майсторски мушна топката под плонжа му за 1:0. В 82-ата минута с мощен снаряд от границата на наказателното поле, Бенталеб за малко да скъса мрежата и окончателно отказа сенегалците. Феновете и футболистите на Сенегал са се молили ЮАР да препъне Гана в другия мач, но уви. „Бафана-бафана” бе близо до целта, като 20 минути преди края водеше с 1:0, след попадението на Масанго в 17-ата минута. В 73-ата обаче „черните звезди” изравниха с гол на Бойе, а 10 минути по-късно постигнаха пълен обрат, след като Андре Аю матира за втори път стража на южноафриканците. Така Гана ще последва Алжир към 1/4 финалите, а Сенегал и ЮАР хванаха самолета за вкъщи.