18:18 | 22 януари 2015
Обновен: 05:25 | 23 октомври 2024

“Бриз” раздаде годишните си награди

Варненци са втори в държавата от общо 31 клуба

„Черно море - Бриз” е на 2-ро място в държавата през 2014 г. от общо 31 ветроходни клуба членове на българската федерация по ветроходство.

Спортно-състезателната година беше трудна и много динамична. Наводненията от юни нанесоха големи щети на материалната част и сградния фонд на спортната база. Дейноста на клуба беше пред спиране. Само волята и мотивацията на състезателите и членовете не позволиха това да се случи. В клуба работиха 2 треньори. Учебно-тренировъчният процес се провеждаше на клубната база и варненското езеро. Участвахме в 26 състезания от държавния спортен календар на БФВ и спечелихме 95 отличия. От държавни първенства завоювахме 15 медала -  4 златни, 4 сребърни и 7 бронзови. Злато спечелиха Павел Оводовский в клас Фънборд, яхта Меч със шкипер Боян Костов в клас IRC-2,  Даниел Николов в клас 420 и Мариела Николова в клас Лазер 4.7 като последните двама са и водачи  в националните и ранглисти. В клас Кадет Светлин Попов и Марио Бойков взеха купа България. Тези резултати бяха постигнати в следните класове: Оптимист, Кадет, 420, Лазер 4,7, Лазер Радиал, Лазер Стандарт, 470,  Фин, RS:X, Фънборд, IRC, ЯЛ-6, Петерсон и Мелджис 24.

В националния отбор бяха повикани Калина Маринова, Даниел Николов и Мариела Николова които участваха в европейско и балканско първенства. На Балканиадата в Румъния Мариела Николова се класира първа в клас Лазер 4.7.

„Черно море - Бриз” беше домакин и организира 7 регати от календара на БФВ, 2 държавни първенства и 4 спортни прояви на Община Варна. Постигнатите резултати са по-добри от 2013 година. За повишаването  им е необходимо обучението и тренировачния процес  да се водят на море и в подходяща акватория.

„Черно море Бриз” получи също и  приза "Сейлинг тим на годината" от спортните журналисти на Варна и затвърди водещата си позиция в България. Ръководството на клуба изказва благодарност на своите членове, състезатели и деятели затова че не се огънаха в трудните моменти и постигнаха тези резултати”, пише в отчета на клуба за 2014 г.

Годишни награди Категория юноши Победител Светлин Попов и Марио Бойков 1-во място регата Бриз пролет клас Кадет 1-во място регата Черноморец клас Кадет 1-во място регата Бриз клас Кадет 1-во място Купа България клас Кадет Категория девойки: Победител Калина Маринова 1-во място регата Варна клас Оптимист 1-во място регата 24-ти май клас Оптимист 2-ро място регата Циклон клас Оптимист 2-ро място регата Порт Бургас клас Оптимист Категория килови яхти: Победител Боян Костов  шкипер на  яхта  Меч_/* Категория жени: Победител Мариела Николова 1-во място Държавно първенство клас Лазер 4.7 1-во място регата  Варна клас Лазер 4.7 1-во място регата Русалка клас Лазер 4.7 1-во място регата Добруджа къп Лазер 4.7 Категория мъже: Победител Даниел Николов 1-во място регата Компас клас Лазер Стандарт 1-во място регата Русалка клас Лазер Стандарт 2-ро място регата Порт Бургас клас Лазер Стандарт 1-во място регата Варна клас 470 1-во място Държавно първенство  клас 420 Приз „Бърз пробив” - Румен Роев, Аксел Димитров, Пресиян Иванов, Ива Лучкова Приз „Блестящ дебют” – Марио Бойков Приз „Универсален състезател” – Даниел Николов Приз „Феърплей” – Цветослав Мавродиев Приз „Постоянство” – Мариела Николова, Светлин Попов Приз „Спортен дух” – Боян Костов, Илияна Андонова*