fallback
08:29 | 21 януари 2015
Обновен: 05:26 | 23 октомври 2024

Дузпа спаси плачевен „Рома” срещу "Емполи" за купата

„Вълците” хванаха последния влак за 1/4 финалите, след измъчен успех с 2:1 на „Олимпико”

Отбора на Рома стана последния отбор, който се качи във влака, водещ към 1/4 финалите в турнира за купата на Италия. Малко обаче остана той да тръгне по разписание без „вълците” в своя вагон, тъй като снощи тима на Руди Гарсия се измъчи доста срещу гостуващия Емполи и спечели с 2:1 едва след продължения. Футболистите на домакините бяха далеч от познатото си лице и разочароваха със слаб и безидеен футбол. В 5-ата минута Рома поведе в резултата, след като Итурбе бе изтърван от защитата и се разписа, а в 80-ата Симоне Верди изравни и прати мача в продължения. И там липсваше концентрация у футболистите на Рома, които пропускаха с лека ръка своите шансове. Все пак в 114-ата минута късмета им се усмихна и рефера посочи бялата точка, а дузпата бе безгрешно изпълнена от Даниеле Де Роси. Въпреки победата и класирането напред, играчите бяха освиркани от тифозите на „Олимпико”, видимо недоволни от играта на своите любимци.