Варна
08:29 | 21 януари 2015
Обновен: 23:09 | 17 октомври 2024

Дузпа спаси плачевен „Рома” срещу "Емполи" за купата

„Вълците” хванаха последния влак за 1/4 финалите, след измъчен успех с 2:1 на „Олимпико”

Футболистите на "Рома" се радват от победата срещу "Емполи", но пък феновете никак не останаха зарадвани от безидейната игра на отбора

Отбора на Рома стана последния отбор, който се качи във влака, водещ към 1/4 финалите в турнира за купата на Италия. Малко обаче остана той да тръгне по разписание без „вълците” в своя вагон, тъй като снощи тима на Руди Гарсия се измъчи доста срещу гостуващия Емполи и спечели с 2:1 едва след продължения. Футболистите на домакините бяха далеч от познатото си лице и разочароваха със слаб и безидеен футбол. В 5-ата минута Рома поведе в резултата, след като Итурбе бе изтърван от защитата и се разписа, а в 80-ата Симоне Верди изравни и прати мача в продължения. И там липсваше концентрация у футболистите на Рома, които пропускаха с лека ръка своите шансове. Все пак в 114-ата минута късмета им се усмихна и рефера посочи бялата точка, а дузпата бе безгрешно изпълнена от Даниеле Де Роси. Въпреки победата и класирането напред, играчите бяха освиркани от тифозите на „Олимпико”, видимо недоволни от играта на своите любимци.