IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
19:39 | 14 юли 2018
Обновен: 13:12 | 29 март 2025

Путин ще награди победителите на Мондиал 2018

Стадионите на световното са запълнени на 98%

По материала работи: Слав Велев
Путин ще награди победителите на Мондиал 2018

Руският президент Владимир Путин ще участва в церемонията по награждаване на отбора-победител на световното първенство по футбол, съобщава от Кремъл.

 

"На 15-и юли Владимир Путин ще посети церемонията по закриването на световното първенство по футбол и ще изгледа мача между отборите на Франция и Хърватия, който ще бъде проведен на стадион "Лужники". Държавният глава също така ще вземе участие в награждаването на победителя в шампионата", гласи съобщението.

 

На церемонията ще присъстват десетима държавни глави, в това число французинът Еманюел Макрон и хърватката Колинда Грабар-Китарович.

 

Стадионите за мачовете на световното първенство по футбол в Русия са запълнени на 98 процента, заяви директорът на организационния комитет на Мондиала Алексей Сорокин.

 

"Като цяло посещаемостта на световното ни изненада приятно. Това са 98 процента. Вчера се приближихме до 3 милиона продадени билета. Всички видяхте, че на практика нявсякъде нямаше свободни места по стадионите", каза Сорокин.

 

http://dnes.bgDnes.bg

 

 

Коментари

Новини Варна