16:43 | 30 ноември 2014
Обновен: 05:27 | 23 октомври 2024

С още медали приключихме европейското по киокушин

Активът на БККФ в шампионата е общо 19 отличия

Още отличия взеха българите в последния ден на европейското първенство по киокушин, което завърши в “Арена Самоков” с участието на над 300 бойци от 15 държави. Нашите представители бяха около 50, по-голямата част от които от Българската карате киокушин федерация.

Надпреварата при мъжете донесе бронзови медали на Александър Йорданов (Варна, над. 90 кг) и Димитър Димитров (Шумен) в леката категория – до 70 кг. Заедно с отличията при подрастващите (17!) от събота активът на Българската карате киокушин федерация е общо 19 медала.

Руслан Гладов (IFK, София) също е трети в кат. до 80 кг. Сенсей Пролет Василева – секретар на БККФ похвали варненските състезатели Пола Момчилова, Митко Янев и Велина Костова. Те са останали без медали, но са показали сериозни качества и само малшансът ги е спрял по пътя към почетната стълбичка.

Следващото изпитание на бойците от БККФ е световното първенство за подрастващи в Русия. То ще се проведе от 19 до 22 декември.