fallback
13:18 | 30 ноември 2014
Обновен: 05:29 | 23 октомври 2024

"Спартак" и "Локомотив" газят в хандбалното първенство

"Соколите" вкараха 50 гола на "Интер-Академик", а "железничарите" поразиха 42 пъти вратата на "Левски"

Какъв уикенд само за варненските отбори по хандбал! Спартак и Локомотив записаха победи в 9-тия кръг от родното първенство, като буквално направиха на решето своите съперници. „Соколите“, които са лидери в шампионата, постигнаха 9-тия си пореден успех - с 50-18 срещу аутсайдера Интер-Академик (Блг) в зала Власислав. Играчите на Пенко Златев изнесоха урок на съперника си, забавляваха се на терена, а вратата на гостите бе като магнит за топката. Още на почивката „соколите“ имаха смазваща преднина от 27-10, а през втората част тотално довършиха съперника. 12 гола отбеляза Пенко Василев, а според треньора Пенко Златев да вкараш 50 гола е рядко срещано в хандбала. При това в мач на ниво елит. Само с 8 попадения по-малко вкараха хандбалистите на Локомотив, които опердашиха с 42-24 друг от опашкарите Левски. Двубоя премина изцяло под доминацията на „железничарите“, които още на почивката водеха с 19-9. В третия мач от съботната програма, Добруджа победи НСА с 31-23 и се бетонира в топ 4.