17:43 | 8 ноември 2014
Обновен: 17:41 | 22 октомври 2024

Хандбалния "Спартак" скалпира и "Добруджа"

"Соколите" спечелиха с 30:25 като гости

Хандбалистите на „Спартак“ Варна надиграха „Добруджа“ с 30:25 в мач от 7-мия кръг в "А" група. Това е седма победа поред за "соколите", които са убедителен лидер в класирането.На почивката възпитаниците на Пенко Златев водеха с 14:11, но през втората част домакините се окопитиха и до 22-ата минута поддържаха аванс от 2-3 гола. Варненци обаче изравниха, след което на свой ред се откъснаха в резултата и до края нямаха проблем да удържат преднината си.
"Направихме страшно много пропуски в атака. Изтървахме 15 чисти положения, а и техният страж Исмет Хаджиев се представи на ниво и заключи вратата си“, заяви президентът на спартаклии Росен Добрев.
Най-резултатен от победителите беше Мирослав Владков с 9 гола, а Веселин Георгиев завърши със 7.