17:18 | 8 ноември 2014
Обновен: 05:21 | 23 октомври 2024

Най-накрая "Спартак 1918" победи в "Б" група

"Соколите" клъвнаха с 2:1 у дома "Раковски"

Най-накрая отбора на „Спартак 1918“ усети от приятния вкус на победата в „Б“ група. След 12 мача ходене по мъките, „соколите“ разпериха крила при домакинството си на „Раковски“ и сломиха съперника с 2:1 в среща от 13-тия кръг. Двубоя се игра пред около 100 привърженици на стадион „Спартак“. Варненци натиснаха гостите още от самото начало и след няколко пропуска, в 25-ата минута Пламен Иванов откри за „соколите“ с хубав диагонален удар. В началото на втората част, Никола Радулович удвои аванса на спартаклии, възползвайки се от отлично центриране на Красимир Илиев, а малко по-късно удар на Николай Чипев бе спасен със сетни усилия от стража на „Раковски“. В 71-ата минута обаче грешка на вратаря на „Спартак 1918“ Филип Димитров позволи на гостите да намалят резултата с гол на Петър Атанасов, но до края „соколите“ удържаха преднината си и добавиха първи три точки към своя актив. След мача, наставника Иван Маринов заяви, че е радостен от победата и добави, че неговите футболисти са заслужавали да спечелят и още по-убедително.