17:09 | 8 ноември 2014
Обновен: 19:04 | 22 октомври 2024

"Черно море" потопи и "Марек"

"Моряците" спечелиха с 3:1 в Дупница

Черно море продължава победния си ход в А група. След Ботев (Пд), този път „морето“ заля и „Марек“, като тима на Никола Спасов спечели с 3:1 мача от 15-тия кръг на стадион „Бончук“. Още в 7-ата минута се откри възможност пред Иван Коконов, чийто удар обаче мина встрани от вратата на домакините. Все пак в 12-ата минута по-добрата игра на гостите от Варна даде резултат и Стенио откри за „моряците“, след като бе изпуснат от защитниците на „Марек“. В 40-ата минута дупничани стигнаха до най-добрата си възможност през първата част, но Еньо Кръстовчев изпусна да изравни. В добавеното време на първото полувреме обаче „моряците“ стигнаха до втори гол, дело на Иван Коконов, който се възползва от поредната грешка в отбраната на „Марек“. Домакините отвърнаха на удара в началото на втората част, когато Кристиян Петков намали на 1:2 с глава в 49-ата минута. Това обаче не сломи варненци, които продължиха да диктуват темпото и в 61-ата минута Мирослав Манолов с мощен шут от границата на наказателното поле оформи крайния резултат. След двубоя наставника на Черно море Никола Спасов заяви, че е доволен, както от резултата, така и от играта на своите подопечни. „Домакините също допринесоха да се получи интересен мач. Важното е, че вече играем еднакво добре и у дома и при гостуванията“, коментира Никола Спасов.