09:36 | 27 октомври 2014
Обновен: 15:22 | 23 октомври 2024

Отново 1 победа за Варна в А група

"Академик" падна за 2-ри път, ИУ обаче спечели.

Делфин постигна първа победа от дебюта си в баскетболната А група. Тимът от Бургас се наложи убедително над другия нов отбор в първенството Академик (Варна) с 99:61, след като водеше убедително през целия мач от ІІ кръг. Дербито започна оспорвано за двата отбора, но след серия от 8-0 в края на първата част домакините от Бургас излязоха напред в резултата. До полувремето разликата стана 23 т., а след него авансът им продължи значително да нараства и гостите от Варна не успяха да намалят изоставането си. Накрая бургазлии се поздравиха с успех при разлика от 38 т. За Академик с най-много 18 т. завърши Цветомир Куртов, а капитанът Йордан Гаврилов отбеляза 13. ИУ - Варна пък записа втората си победа за сезона в А група, след като се наложи над Академик (Пловдив) със 100:83. Варненци бяха домакини на срещата и стигнаха до победата след страхотна трета четвърт, спечелена със 17 точки разлика. До момента баскетболистите на Петко Делев са без загуба в двата си мача, а пловдивчани са с актив 1-1. В следващия кръг ИУ ще бъде символичен гост на Академик (Варна) в собствената си зала. Ангел Пейчинов вкара 21 т. и хвана 7 борби за победата на отбора си, 14 плюс 8 добави Денислав Вутев, а с 13 и 6 се отчете Николай Стоянов.