Варна 20°
13:18 | 26 октомври 2014
Обновен: 13:11 | 22 октомври 2024

„Соколите” клъвнаха „железничарите” в хандбалната битка за Варна

"Спартак" (Варна) постигна 5-та поредна победа от началото на сезона - 30:25 срещу "Локо".

Високият полет на „соколите” в хандбалния ни шампионат продължава. "Спартак" (Варна) постигна 5-та поредна победа от началото на сезона, и то с много висока стойност. Момчетата на Пенко Златев ще властват над Варна в следващите месеци, тъй като спечелиха битката с градския си съперник "Локомотив" с 30:25 в зала "конгресна" на ДКС.

Двата отбора се хванаха за гушите още с началния съдийски сигнал, а на игралното поле бе истинска гладиаторска битка. „Железничарите” имаха преднина от 5 гола след първите 15 минути, но я пропиляха и на полувремето на таблото светеше 14:14. След почивката битката продължи, но постепенно играчите на "Спартак" наложиха своя стил и с добра тактическа дисциплина, а и успеваемост в атака успяха да натрупат комфортна преднина, която удържаха до финала.

Най-резултатен за спартаклии с 9 гола бе Йордан Михайлов, а Мирослав Владков разстреля още 6 пъти стража на "Локомотив". Тази победа остави "Спартак" Варна на върха в класирането с пълен актив от 10 точки. Възпитаниците на Никола Карастоянов пък остават 4-ти с 6 пункта.