fallback
11:58 | 23 октомври 2014
Обновен: 13:22 | 23 октомври 2024

Бойните спортове покориха Варна за септември

Еврошампиони по муай-тай спечелиха 2 от наградите. Призове има за Радина Филипова и хората с увреждания.

Двама представители на бойните спортове станаха призьори в анкетата „Спортист на Варна” за септември т.г. Стоян Копривленски, състезател по муай-тай, беше обявен за №1 на морската столица. Той стана европейски шампион на първенството в Румъния в кат. до 71 кг. Стоян е състезател на клуб ТИМ с главен треньор Красимир Димов. Кристиян Георгиев, също състезател по муай-тай и европейски шампион от Румъния, спечели онлайн гласуването с 42,14 %. Той е възпитаник на СК „Дарзалас”. За №1 на варненското спортно училище „Г. Бенковски” за септември категорично от „перата” беше избрана Радина Филипова. Грацията на „Чар-ДКС” е национална състезателка по художествена гимнастика. Нейн треньор е Филипа Филипова. Радина стана 7-ма – отборно на мондиала. За тим на месеца беше определен СК „Варна 2010” за хора с увреждания. Призът се присъжда на отбора по баскетбол за хора в инвалидни колички. Представителите на този тим спечелиха бронзовия медал от 3-я международен турнир състоял се във Варна. Те набират състезатели за бъдещи успехи.