Варна °
fallback
Култура
08:33 | 9 септември 2015
Обновен: 18:45 | 24 април 2025

12-годишната Габи отива на Детска Евровизия

Иван и Радко станаха нейни подгласници на финала

По материала работи: Деян Михайлов

12-годишната Габриела Йорданова от Русе ще представи страната ни на конкурса Детска Евровизия 2015, на която сме домакини на 21 ноември.

Тя получи най-много гласове на финала на кастинга от жури и публика. Габи грабна победата с изпълнението на песента "Осъдени души".

На второ място остана 12-годишният Иван Стоянов от Бургас, а на трето – Радко Петков от Троян.

Габи и Иван имаха равен общ брой точки, който се формираше на принципа 50 на 50 от вота на журито и вота на зрителите. 

Но победата бе за Габи, която стана победител заради по-големия зрителски вот.

Останалият на трето място Радко пък бе първи в гласуването на зрителите, но това се оказа недостатъчно да бъде избран за българския представител на конкурса.

Сред постиженията на Габриела са голямата награда “Italia Music Festival”, гран при “Stars of songs” (2015 г.) – Румъния, гран при “Музикален трофей” (2015 г.) – Букурещ, гран при “Пролетна звезда” (2015 г.), гран при “Златна маймунка” (2015 г.). Втора награда от международен фестивал “Нова музика” (2015 г.).

Габриела има участие и награди от конкурси в Беларус, Италия, Унгария, Румъния и Казахстан.

Тринадесетото издание на "Детска Евровизия" ще се проведе на 21 ноември в зала "Арена Армеец". Мотото на тазгодишното издание е #discover (#откривай).

Автор на статията:
Деян Михайлов
0 коментара
fallback
fallback