Варна °
fallback
Свят
21:00 | 13 април 2025
Обновен: 23:45 | 16 април 2025

Електронните продукти ще бъдат обложени с отделни мита за внос в САЩ

Ще бъдат обявени и мита за фармацевтичните продукти

По материала работи: Александър Дечев

Смартфоните, компютрите и някои други електронни продукти ще бъдат обхванати от отделни мита за внос в САЩ, наред с полупроводниците. Тези ставки могат да бъдат наложени след около месец или два. Това заяви днес министърът на търговията на САЩ Хауърд Лътник в интервю за телевизия "Ей Би Си", предаде Ройтерс. 

Администрацията на президента Доналд Тръмп в петък обяви изключения от обявените по-рано реципрочни мита за тези продукти, които в голямата си част се внасят от Китай. Очаква се утре Тръмп да даде пояснения за подхода спрямо митата за полупроводниците. 

По-рано днес китайското министерство на търговията определи изключенията като "малка стъпка за коригиране на лошите практики", допълва Франс прес.   

По думите на Лътник през идните месец или два ще бъдат обявени и мита за фармацевтичните продукти. 

Автор на статията:
Александър Дечев
0 коментара
fallback
fallback