IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
08:39 | 8 февруари 2025
Обновен: 22:14 | 14 април 2025

Тръмп ще проведе разговор със Зеленски другата седмица

Американският президент определи войната в Украйна като нелепа

По материала работи: Александър Дечев
Тръмп ще проведе разговор със Зеленски другата седмица

Снимка: БГНЕС

Американският президент Доналд Тръмп каза, че вероятно ще се срещне с Володимир Зеленски следващата седмица, за да обсъдят войната в Украйна, съобщава Ройтерс.

Тръмп не уточни дали ще бъде среща лице в лице или видеоконференция. Той говори за възможността, докато отговаряше на въпроси от репортери в Овалния кабинет за посрещане на японския премиер Шигеру Ишиба.

Тръмп сподели, че “вероятно ще се срещне с президента Зеленски следващата седмица“, и също така отново изрази интерес да се срещне с руския президент Владимир Путин, с когото каза, че винаги е имал “добри отношения“.

Запитан за място за такава среща със Зеленски, Тръмп отбеляза “тук съм“ във Вашингтон и каза, че няма да отиде в Украйна.

“Бих искал да видя края му, само на човешка основа“, каза Тръмп за тригодишното нахлуване на Русия в Украйна. "Бих искал да видя този край. Това е нелепа война”, каза още американският президент.

Тръмп добави, че иска да говори със Зеленски относно сигурността на украинските активи като редкоземни минерали и иска “равно количество нещо“ в замяна на подкрепата на САЩ.

Украйна, която иска да продължи подкрепата на САЩ във войната си с Русия, очаква с нетърпение посещението този месец от специалния пратеник на Тръмп за региона Кийт Келог, според началника на кабинета на Зеленски Анди Йермак.

Йермак каза, че е разговарял с Келог по теми, включително ситуацията на бойното поле, безопасността на украинските цивилни и срещи на годишната Мюнхенска конференция по сигурността по-късно този месец.

Коментари

Новини Варна