Варна °
fallback
Свят
15:55 | 2 октомври 2020
Обновен: 19:34 | 27 април 2025

Коронавирусът на Тръмп срина борсите

Фючърсите на Dow Jones Industrial потънаха с 379 пункта

По материала работи: Слав Велев

Цените на фондовите борси се сринаха в петък сутринта, мигновено след като президентът на САЩ Доналд Тръмп анонсира, че той и съпругата му са заразени с коронавирусната инфекция, предаде CNBC, цитирана от "Дарик".

 

Фючърсите на Dow Jones Industrial потънаха с още 379 пункта, след като по-рано се бяха сринали с над 500. S&P 500 and Nasdaq 100 също бяха в негативна територия.

 

Лекарят на Белия дом Шон Конли в свое заявление увери, че президентът и първата дама на САЩ се намират в „добро здраве, като планират да останат в резиденцията си в Белия дом по време на своето възстановяване“.

 

Очакванията са, че президентът Тръмп ще продължи да изпълнява служебните си задължение без прекъсване докато трае възстановяването му, коментира още Конли.

Автор на статията:
Слав Велев
0 коментара
fallback
fallback