Варна °
fallback
Политика
12:18 | 6 юли 2014
Обновен: 15:13 | 22 април 2025

Новият председател на БСП да е с политически опит, иска Янков

Новият председател на БСП да е с политически опит, иска Янков

По материала работи: manager

  Различните номинации за поста са полезни, смята депутатът Политическият опит трябва да е водещ при избора на председател на БСП, обяви народният представител от Коалиция за България и организационен секретар на левицата Красимир Янков.

"Имаме насрочен конгрес на 27 юли, в чиито дневен ред е включен избор на председател. Очакванията ми за тези три седмици са да бъдат номинирани кандидати, които се ползват с доверието на членовете на БСП”, посочи Янков пред радио "Фокус“.

Той отбеляза, че БСП има традиции и механизъм, по които изборът ще се състои чрез демократична и прозрачна процедура. Според Янков наличието на различни номинации за поста е полезен факт, защото ще доведе до конкуренция на идеи, тези и визии за развитие на партията.

Депутатът призова членовете на БСП да бъдат активни и за времето до конгреса да номинират предпочитания от тях бъдещ председател – този, който според тях в максимална степен ще бъде полезен за левицата и обществото.

"Според мен този човек трябва да бъде с богат политически опит и да познава регионалните структури на БСП. Той трябва да бъде разпознаваем не само за членовете на БСП, но и за цялата общественост”, посочи Янков.

По думите му предстоят тежки и отговорни парламентарни избори и опитът на бъдещия председател трябва да е водещ при номинирането на кандидатите.

dnes.bg

Автор на статията:
manager
0 коментара
fallback
fallback