Варна °
fallback
Политика
14:59 | 7 декември 2020
Обновен: 15:24 | 17 април 2025

Борисов: Най-добрата антикризисна мярка е отварянето на икономиката

Ако към 14 декември броят на заразените намалее, детските градини и ясли ще бъдат отворени

По материала работи: Ставри Таргов

Ако към 14 декември броят на заразените с коронавирус намалее, ще бъдат отворени детските градини и яслите, а от 21 декември - и затворените бизнеси.

Това обяви Бойко Борисов при посещението си в малко производствено предприятие за тестени изделия в село Цалапица, Пловдивско. Според премиера най-добрата антикризисна мярка е отварянето на икономиката, съобщи БНР.

Според Борисов през следващите 6 месеца се очаква тежка икономическа криза, практиката да се дават пари за запазване на работниците е хубава, но трябва да има край.

"Няма как да не се работи, а някой да плаща 80 на нула заплатите. Много е популистко, много е хубаво, но така ще се задължат с милиарди следващите поколения. 60/40 работи, 70/20 работи. 1,1 милиарда дотук сме изплатили - държавата към бизнеса. Продължаваме с тези мерки, но най-правилното е на 21-ви декември да отворим".

По темата за ваксините Борисов потвърди, че те ще дойдат в България и всеки, които пожелае, ще се ваксинира безплатно.

1 500 са заявленията по новата мярка за компенсации на работниците - обясни социалният министър Деница Сачева, която придружава Борисов.

Автор на статията:
Ставри Таргов
ковид Борисов
2 коментара
fallback
fallback