Варна °
fallback
Общество
17:00 | 5 декември 2021
Обновен: 06:56 | 6 април 2025

Погнаха доц. Мангъров

Обвиненията са, че уронва честа и достойнството на лекарската професия

По материала работи: Ставри Таргов

Доц. Атанас Мангъров нарушава основни текстове от Кодекса за професионална етика на лекарите в България, твърди негов колега в сигнал до Българският лекарски съюз.

БЛС ще разследва обвиненията, според които с множеството си неверни твърдения за коронавируса и пандемията Мангъров не действа в интерес на живота и физическото здраве на пациентите и уронва честа и достойнството на лекарската професия.

Сигналът на д-р Петър Петров е базиран на интервю на Мангъров от 2 ноември пред Радио "Фокус", в което инфекционистът твърди, че ваксините не са ефективни, сертификатите са дискриминация, тестовете за деца са ненужни.

Комисията по професионална етика на БЛС вече е поискала обяснения от Мангъров до 7 декември, пише "Марица". Той носи отговорност по Закона за съсловните организации и може да бъде порицан, глобен с 1 до 5 минимални заплати, и дори да бъде заличен от лекарската колегия за 3 месеца до година, пише "Стандарт".

Автор на статията:
Ставри Таргов
БЛС разследване доц.Мангъров
1 коментара
fallback
fallback