Личен лекар от Кюстендил е успял да ваксинира 70 пациенти за един ден, в събота. Това обявиха от РЗИ на брифинг, даден от зам.-министъра на здравеопазването Светлана Йорданова.
13 кабинета извършват в Кюстендилска област ваксиниране. Извършеното от д-р Кръстев в Кюстендил беше наречено от шефа на РЗИ д-р Златко Величков подвиг:
"РЗИ - Кюстендил, е сключило граждански договор или допълнителен договор с един общопрактикуващ лекар, който в момента вчера извърши един подвиг - ваксинира 70 души".
Всеки в деветте общини в региона, включително и най-малката община в България - Трекляно, ще има възможност да се ваксинира с някои от ваксините, доставени на този етап в РЗИ, каза заместник-министър Йорданова:
"Ще има мобилен екип от Регионална здравна инспекция, която по график ще уведомява, първо, че гражданите от Трекляно могат да се ваксинират, ако имат такава възможност да дойдат в Кюстендил. Тези, които нямат възможност, ще бъдат ваксинирани с помощта на мобилните екипи, за което ще бъдат уведомени предварително", съобщава БНР.