Кирил Петков/Снимка: БГНЕС/АРХИВ
Другата седмица няма да гласуваме по вота на недоверие, внесен от парламентарните групи на "Възраждане", "Морал, единство и чест" (МЕЧ) и "Величие". Ще инициираме вот на недоверие след конвергентния доклад за еврозоната, каза съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Кирил Петков пред БНР.
"Дотогава няма да тръгнем с проруските партии и да съборим шанса ни за еврозоната, след като ни остават два месеца до този доклад", добави той.
Петков обясни, че "Продължаваме промяната" има два принципа – единият е, че са проевропейска партия, защото виждат това като национална сигурност. Вторият принцип е, че няма да правят компромиси с корупционни схеми. Петков каза още, че държавният бюджет показва, че има причина това правителство да е с вот на недоверие.
"Друга причина за вота на недоверие е на база на това, че европрокуратурата започна да се чувства заплашена от партньора на сегашното управление – Пеевски", добави съпредседателят на "Продължаваме промяната".
Едно от най-важните неща, които може да направим за България, не само икономически, а и от страна на сигурност, е да бъдем в еврозоната, смята съпредседателят на "Продължаваме промяната". До излизане на доклада за еврозоната няма да гласуваме нито в подкрепа, нито в защита на това правителство каза Кирил Петков.
В началото на тази седмица парламентарните групи на "Възраждане", МЕЧ и "Величие" внесоха в деловодството на Народното събрание вот на недоверие към правителството на Росен Желязков за провал в областта на външната политика.
Коментари