IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
15:45 | 21 февруари 2025
Обновен: 02:43 | 17 април 2025

Студ сковава България и през уикенда

Минималните температури ще са от минус 15°-минус 17°

По материала работи: Александър Дечев
Студ сковава България и през уикенда

Снимка: БГНЕС

В събота, 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла, информира БГНЕС. 

Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър. Жълт код е обявен за опасно ниски температури в 19 области на страната. Температурите ще са в много широки граници, минималните - от минус 15°-минус 17° на места в Източна България до минус 6°-минус 8° в отделни райони на Южна и по крайбрежието на морето. Максималните ще бъдат от минус 2°-минус 3° в североизточните до 6°-7° в югозападните райони. 

В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен, по най-високите върхове силен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 3°, на 2000 метра - около минус 10°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време. Значителна облачност ще има по най-южното крайбрежие и там ще превали слаб сняг. Ще духа умерен до силен северен вятър. Максималните температури ще бъдат между 0° и 3°. Температурата на морската вода е 4°-6°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала. 

Над Балканите ще има разкъсана облачност, над Истанбул ще превали сняг.

Коментари

Новини Варна