Кадър: БНТ
13-годишно момче се качи на автомобил, подкара го, а след гонка с полицията помете метален стълб и четири коли. До него в автомобила е бил 12-годишен приятел. Случаят е от Ботевград
Родителите на "шофьора" - Стоянка и Красимир Петрови, разкриха, че предполагат, че синът им се е научил да кара от игри и клипове в интернет. Инцидентът се случва в 2.00 ч. през нощта.
"Както обичайно всяка вечер си лягаме в 9 часа и си заключихме вратата и той ми взе ключовете от тази чанта. Колата още не е наша, но щяхме да я прехвърляме в петък, тъй като жената ще почва сега да изкарва курсове. Никога не сме го учили да кара. От телефона си вкарва някакви игри с коли. Може би от там", обясни Красимир Петров пред БНТ.
Той отбеляза, че за първи път синът му излиза след полунощ. "Има уплаха, реве, стресиран е, осъзнава какво е направил", разказа майката.
"Децата вкъщи са едни, но навън са съвсем различни. Не можем да сме сигурни нито в децата си, нито в на хората децата - дали могат да се подведат. Дали е подведен, дали е искал да се направи на малко по-голям, дали си е помислил, че може всичко, че в този живот всичко му е позволено на тези години. Въпросът е как се е научил той да кара. Попитахме го. Той казва от телефона, като е гледал големите батковци, като са излизали навънка", обясни Стоянка.
"Още уча листовки, не съм се качвала на кола. Но ни трябваше тази кола, аз съм с два инсулта и с диабет", допълни майката на 13-годишния младеж.
Бащата има начално образование и няма книжка. "Зетът е правоспособен и той караше колата, когато имаме нужда", допълни Стоянка.
Според нея синът ѝ се е подвел да кара още, след като момчетата успешно са направили едно кръгче.
"Решили са така на 50-ина метра да направят едно кръгче. Върнали са се на същото място, така ни разказа. Станало им интересно дали могат да продължат по-напред."
По случая се води досъдебно производство.
"Нас ни познава целият град, ние сме трудолюбиви, съжаляваме и се извиняваме на собствениците, но така се е случило", каза през сълзи бащата.
"По чудо няма пострадали, чудя се как са останали живи или не са бутнали някого на пешеходната пътека", допълва майката.
Полицаите са тръгнали след автомобила след съмнителна маневра.
"Автомобилът беше подал ляв мигач, но продължи движението си направо. Това ни осъмни. След което пред паркинга на супермаркета удари метален стълб и продължи, блъскайки се в бариерата на паркинга, минавайки през пешеходната зона, тревните площи", обясниха от полицията.
"Той не носи отговорност, а неговите родители. Към момента са съставени актове на майката на младежа по три нарушения - за неправоспособност, за преотстъпване на автомобил и за самото ПТП."
Колата се намира в районното управление на Ботевград, смачкана до неузнаваемост, и е конфискувана.
Коментари