IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
19:30 | 4 февруари 2025
Обновен: 08:49 | 15 април 2025

Деветокласник до МОН: Не сме равнопоставени с учениците от Варна

Той засяга темата за междусрочната ваканция

По материала работи: Александър Попов
Деветокласник до МОН: Не сме равнопоставени с учениците от Варна

Снимка: БГНЕС

Деветокласник изпрати писмо до МОН и министъра на образованието Красимир Вълчев, в което засяга междусрочната ваканция. Той го е пуснал до платформата Helpbook.info.

„Уважаеми господин министър,

Обръщам се към Вас като ученик в 9. клас, за да изразя своето мнение относно продължителността на междусрочната ваканция. Тази година тя е само един ден – 5 февруари. Смятам, че този кратък период не е достатъчен за учениците да си починат пълноценно и да се подготвят за предстоящия втори учебен срок.
 
Учебният процес през първия срок беше интензивен и натоварен, особено с оглед на адаптацията към различните учебни изисквания и формати. Еднодневната ваканция не предоставя достатъчно време нито за възстановяване от натрупаната умора, нито за равносметка върху наученото досега. Удължаването на ваканцията до петък, 7 февруари, би дало възможност на учениците да се подготвят по-добре за новите предизвикателства, а също така би допринесло за повишаване на концентрацията и ефективността в училище.
 
Освен учениците, това решение би било от полза и за учителите, които също се нуждаят от време за подготовка на материалите и учебния процес за втория срок. Въвеждането на по-дълга почивка ще спомогне за по-добра организация и ще повиши качеството на преподаване.
 
Допълнително, стана ясно, че в град Варна кметът е взел решение да удължи междусрочната ваканция за учениците там. Това поставя останалите ученици в страната в неравностойно положение, тъй като на практика имаме различна продължителност на почивката в зависимост от града, в който учим. Смятам, че е редно всички ученици в България да бъдат третирани еднакво и да имат равни условия за почивка и подготовка за втория срок.
 
Разбирам, че учебната програма е стриктно планирана, но вярвам, че тази промяна би имала положително въздействие върху всички участници в образователния процес. Надявам се предложението ми да бъде разгледано с внимание и сериозност.
 
Благодаря Ви за отделеното време".

С останалите сигнали можете да се запознаете в платформата на Helpbook.info, където можете да подадете оплакване към отговорните институции, които да предприемат действия по решаване на проблема и да бъдете уведомени писмено за предприетите мерки.

Коментари

Новини Варна