IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
17:00 | 1 февруари 2025
Обновен: 18:56 | 18 април 2025

Консулът ни в Швеция се срещна с екипажа на "Вежен"

Те са в добро здравословно състояние и към момента нямат нужда от продоволствени доставки

По материала работи: Александър Дечев
Консулът ни в Швеция се срещна с екипажа на "Вежен"

Консулът на България в Швеция Стефан Стойков се срещна с осемте български моряци от екипажа на задържания кораб "Вежен" по подозрение в саботаж на подводен кабел в Балтийско море.

Те са в добро здравословно състояние и към момента нямат нужда от продоволствени доставки или медикаменти, съобщиха от министерството на външните работи. За моряците е осигурена вода и храна. Те могат да се придвижват свободно по кораба. Българските моряци са информирали, че в рамките на следствените действия не са били нарушени техните граждански права. 

Те са дали показания пред шведските разследващи органи, като по време на разговорите е бил осигурен превод. 

Коментари

Новини Варна