IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
11:30 | 10 януари 2025
Обновен: 14:11 | 7 април 2025

Откриха две огромни оранжерии за марихуана в Свети Влас

По-рано през деня униформени са нахлули в хотел в "Слънчев бряг" и още четири адреса в курорта и село Кошарица

По материала работи: Слав Велев
Откриха две огромни оранжерии за марихуана в Свети Влас

Снимката е илюстративна: МВР/АРХИВ

Полицията разкри две големи лаборатории за производство на марихуана, разположени в две къщи в квартал "Инцараки“ в Свети Влас, съобщи МВР.

Иззети са огромно количество растения, приготвена за пласиране суха тревна маса, вентилатори, сушилни и още техника за оранжерийно отглеждане на растенията. До момента такова количество наркотици в Свети Влас не е откривано.

Арестуван е мъж на около 50 години, който към този момент не оказва съпротива и съдейства на разследването.

По-рано през деня униформени са нахлули в хотел в "Слънчев бряг" и още четири адреса в курорта, Свети Влас и село Кошарица. Не е ясно дали проверяваните лица са свързани с наркоразпространението и отглеждането на марихуана.

Акцията е съвместна на РУ - Несебър и бургаските криминалисти. В къщите се извършва претърсване и изземване, а в петък се очаква бургаската прокуратура да даде подробности за акцията.

Коментари

Новини Варна