Подготвеният иск на политическата организация до Конституционния съд за пълно касиране на изборите не беше подкрепен от останалите партии и няма да бъде внесен Очевидно всички политически партии използваха темата за честността на вота само и единствено за политически ПР, защото тези, които най-много говорят за нея, не пристъпиха към действие.
В началото на седмицата „Възраждане“ подготви иск за касиране на изборите и покани всички политически партии, които активно говорят по темата, да се подпишат под него. Единствените, които подписаха иска, бяха седем народни представители от 50 Народно събрание, които са част от групата на разцепилата се БСП и са от депутатите около Корнелия Нинова. Те не са избрани за народни представители в 51 Народно събрание. Това не направи обаче нито един депутат на ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ, ИТН и „Величие“ от 50 Народно събрание.
Нито един новоизбран народен представител не подкрепи иска на „Възраждане“, но въпреки това политическото говорене по темата продължава и то свръх активно и под разнообразни форми. Представителите на „Величие“, които активно използват темата, за да задържат медийното внимание върху себе си и очевидно засегнати от факта, че няма да станат депутати в 51 Народно събрание, също не положиха подписа си под вече изготвения иск от „Възраждане“. Това за пореден път показва, че думите на представителите на тази организация противоречат на делата им, а действията им и активното говорене по темата очевидно са продиктувани от желание да я експлоатират, за да задържат медийното внимание върху себе си, но не и да действат в полза на честността на вота.
За разлика от тях, народните представители на „Възраждане“ през цялата предизборна кампания не само говориха за това, че трябва МВР да предприеме действия, за да запази честността на вота, но и подадоха над 70 сигнала за нарушения в изборния процес. Нещо, което нито един от само говорещите по темата политически субекти не е направил до момента.
Според иска на „Възраждане“, политическата организация е потърпевша от манипулациите на вота. В него се посочват данни за купуване на гласове от всички партии и доказателства, че гласове, подадени за политическата организация с председател Костадин Костадинов, са отклонявани към фракцията на вече веднъж разцепилата се в 50 Народно събрание партия „Величие“. Както вече споменахме, самите представители на тази организация не подписаха вече готовия иск до Конституционния съд, не го подписаха и представители на другите партии, което съвсем очевидно означава, че те не желаят да допуснат разглеждането на доказателствата, представени от „Възраждане“, не пожелаха да ги оспорят или опровергаят, което очевидно означава, че или са съгласни с тях, или се страхуват скритите машинации, които са правени в тяхна полза, да не станат явни. „Възраждане“ няма да внесе иска си до Конституционния съд, тъй като той не събра подкрепа от същите тези партии, които говорят по темата.
Предстои след старта на 51 Народно събрание народните представители на пробългарската политическа организация „Възраждане“ да инициират цялостна промяна в Изборния кодекс. Това ще са последващите действия, които ще предприемат за запазване на честността на вота на българските граждани.
Коментари