Днес църквата чества паметта на светия мъченик Юлиан Тарски или Киликийски. Той бил родом от област Киликия, Мала Азия, затова се нарича и Киликийски. Баща му бил езичник, но майка му приела християнската вяра и в нея възпитала сина си. Когато мъжът й починал, тя се преселила в град Тарс със сина си Юлиан.
Той станал предан християнин и не криел вярата си, участвал дейно в живота на местната църква, помагал на бедни и страдащи. Но времената били трудни и постоянно имало гонения срещу вярващите в Иисус Христос. На 18-годишна възраст и Юлиан бил заловен от властта, и изправен на съд. Младежът смело изповядал вярата си пред управителя Маркиан, като знаел, че го очакват жестоки мъчения. Наистина управителят заповядал да го бият безмилостно, а след това го хвърлили в тъмница.
Маркиан извикал майката на Юлиан да убеди сина си да се отрече от Христос. Но добрата християнка направила точно обратното. Тя насърчила Юлиан да бъде твърд и да издържи всички мъчения. И когато управителят отново повикал Юлиан, той още по-твърдо заявил, че е готов да умре за вярата си в Христос, но няма да се откаже от нея. "Аз съм примерен гражданин, казал той, почитам царя и спазвам законите му. Но душата ми принадлежи на небесния Цар Христос и нищо не може да ме отдели от Него!". Разгневен от тези думи, Маркиан заповядал да завържат Юлиан в чувал с отровни змии и да го хвърлят в морето.
Така младият мъченик предал душата си на Бог. Това станало по времето на император Галерий в началото на IV век. Християни успели да приберат останките на мъченика и ги погребали. Скоро след това край Антиохия в Сирия бил построен храм в негова чест. Във втората половина на века свети Йоан Златоуст, тогава свещеник в Антиохия, произнесъл слово за мъченик Юлиан, запазено и до днес. Храмът в чест на свети Юлиан бил опожарен при персийското нашествие в 537 г.
Днешният ден е обявен за Световен ден на хидрологията – Отбелязва се от 2006 г. по инициатива на Международната организация по хидрография с подкрепата на Общото събрание на ООН.
Днес всички скейтбордисти имат повод с гордост да излязат на улицата и да покажат изкуството си! Защото 21 юни е обявен за Международен ден на скейтбординга (Go Skateboarding Day).
Ето и някой любопитни факти около любимия спорт на милярди хора по целия свят. Първият скейтборд е направен 1930-те год. в Америка и е представлявал сърф, прикачен към 4 колелца. Тогава не е бил измислен полиуретанът (от който се правят колелцата в наши дни) и затова устройството е било много опасно и е вдигало много шум. Когато първите скейтбордисти преминавали по улиците, всички са се сърдели и полицията е имала проблеми. От 1930-те до 1960-те год. е било забранено да се кара скейтборд. През 1960-те години обаче той отново нашумял сред младите и започнало масовото му производство, за да се превърне днес в продукт, с който почти всеки един човек е имал досег през живота си.