Варна °
fallback
България
12:30 | 2 юли 2022
Обновен: 00:25 | 13 април 2025

Шуменец се дегизира като лекар, опита да свие 37 кутии цигари и разби "Мерцедес"

След като полицаите го пуснали за кражбата на GSM, той сложил бялата престилка и започнал да шета из Шумен

По материала работи: Слав Велев

Снимката е илюстративна

Млад мъж е задържан в шуменското полицейско управление за извършени три различни кражби в рамките на един ден.

На 1 юли сутринта в дежурната част на Районното управление е постъпил сигнал за разбит бус „Мерцедес“, от който са откраднати документи, радиокасетофон и други вещи. Задържан е 20- годишен мъж с адрес в Шумен.

Първото му задържане е било заради това, че влязъл в къща в село Илия Блъсково, взел мобилния телефон на собственичката и започнал да се обажда на произволни номера.

На следващата вечер направил опит да открадне 37 кутии цигари от хранителен магазин на ул. "Софийско шосе" в Шумен. Влязъл в магазина, облечен в бяла престилка, представил се за лекар, казал че ще се пререди и трябва да му дадат цигари да се успокои преди да започне работа, че го чакат много пациенти за преглед.

Часове след като е освободен, е извършил кражба от товарния "Мерцедес".

С постановление на прокурор от шуменската Районна прокуратура е задържан за 72 часа.

През последните два месеца мъжът е установяван като извършител на кражба на монети от кафе машина в село Благово и на плодове от Кооперативния пазар в Шумен.

Автор на статията:
Слав Велев
лекар кражба Шумен МВР крими мерцедес цигари крадец бус куриоз Илия Блъсково
0 коментара
fallback
fallback