IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна 16°
България
14:22 | 15 април 2015
Обновен: 17:10 | 8 септември 2024

Правим туристически инфоцентър с румънците в Китай

Целта е да нарасне туристопотокът от азиатския пазар

По материала работи: Златина Добрева
Правим туристически инфоцентър с румънците в Китай

Правителството одобри проекта на Протокол за намерение между Министерството на туризма на България и Министерството на икономиката, търговията и туризма на Румъния. Чрез документа двете страни заявяват стремежа си да засилят приятелските си взаимоотношения и да допринесат за икономическото си развитие и растежа на туристическия потенциал.

В Протокола са набелязани различни области на тясно сътрудничество и обмен на информация. Сред най-важните е създаването на Българо-румънски туристически информационен център в Китай, който ще промотира общите продукти. Ще се обменят информация и експертни групи, което ще насърчава развитието на различните видове туризъм, ще се провеждат съвместни мероприятия за представянето на туристическия потенциал на двете страни и др.


Протоколът за намерение стимулира развитието на общи туристически продукти в областта на културно-историческия, балнео- и СПА, фестивалния и други видове туризъм. Целта е да се увеличи потенциалът за нарастващ туристопоток от трети пазари, включително и далечни, като се акцентира най-вече на Китай.


Специфичността на азиатските пазари, в частност Китай, изисква разработването на проекти на културни маршрути, а България и Румъния съвместно могат да предложат интересни продукти, съобщават от правителствената информационна служба. Един от вече подготвените - „По пътя на римските императори“, чертае трасето на два маршрута и цели интегрирането им в транснационални и трансгранични туристически услуги, в които основните притегателни елементи са културно-историческото наследство от Римската епоха и етнокултурата на региона. Проектът съдържа по 5 обекта от всяка страна, избрани по одобрени от партньорите критерии – географска принадлежност към река Дунав, близост до населени места, пътни връзки, възможност за настаняване и хранене, туристически атракции, участие в маркетингови кампании. Включените български обекти са крепостта „Калето“ – Белоградчик, старинният град „Улпия Ескус“ – Плевен, античният военен лагер „Нове“ – Свищов, античната крепост „Сексагинта Приста“ – Русе, и Римската гробница – Силистра.

Коментари

Новини Варна