IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
18:01 | 3 октомври 2019
Обновен: 19:06 | 5 април 2025

Жертва или убиец е Джок Полфрийман - едно видео, две гледни точки (ВИДЕО)

Вижте едни и същи кадри и коренно различни мнения

По материала работи: Слав Велев
Жертва или убиец е Джок Полфрийман - едно видео, две гледни точки (ВИДЕО)

Казусът с осъдения за убийството на Андрей Монов - Джок Полфрийман, излезе от съдебната зала и се пренесе онлайн.

 

В YouTube, от анонимния профил YouTube Channel, се появи 23-минутно видео, което е озаглавено "Истината за Джок Полфрийман". Авторът не споделя какво го е подтикнало да пусне видеото от нощта на убийството, но е разяснил своята гледна точка. Според нея Джок е жертва и е убил Монов при самозащита.

 

Не закъсня и контра видео, качено от приятелите на убитото момче.

 

"Това видео, идва в отговор на каченото почти анонимно видео, което манипулира и внушава неистини. Ние, приятелите на Анди, търпяхме достатъчно. Не разбираме каква е целта на тези манипулации, почти 12 години след убийството, години след решението на съда. Да, свидетелите бяха разпитани, видеата гледани, доказателствата разгледани, експертизите направени, експертите изслушани. Версията, която сега се опитват да лансират, дори не съвпада с версията на убиеца, която каза в показанията си в съда. Ние бяхме на делата и помним. Не, не сме доволни от присъдата, защото смятаме, че убийство и опит за убийство заслужава далеч по-строго наказание от тези 20 години. Но, правораздаването става в съдебната зала. Припомняме това специално за Джок Полфрийман и адвокатите му. Той бе признат за виновен и осъден. Много се надяваме политизирането и използването на случая за лични и политически цели да спре и да оставите Анди да почива в мир", пишат под видеото близките на Монов.

 

Къде е истината? Трудно може да се каже, но вижте двете гледни точки на едно и също видео.

 

Dnes.bg

 

 

Коментари

Новини Варна