14:00 | 14 юни 2014
Обновен: 18:21 | 22 октомври 2024

Гришо се класира за финала в Лондон

По материала работи: Златина Добрева

Григор Димитров стигна до първия си финал на турнир на трева при професионалистите, съобщи сайтът на Асоциацията на професионалните тенисисти. Българският тенисист се класира за мача за титлата на турнира в Лондон. На полуфиналите Димитров победи световния №3 и водач в схемата Стан Вавринка от Швейцария с 6:2, 6:4 и малко повече от час игра.
За българина това е пети финал в турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти и трети за 2014 г.
В първия сет двубоят се развиваше равностойно до 2:2 гейма. В петия гейм Димитров стигна до пробив, след което доведе резултата до 5:2 гейма в своя полза. В осмия гейм Вавринка пропусна две възможности да се върне в сета, който Димитров спечели с 6:2 за 30 минути игра, пише focus.
Във втория сет Димитров направи пробив за 4:3 гейма, след което не допусна съперника му да се върне в мача.