Начало
13:49 | 1 юни 2014
Обновен: 21:27 | 6 септември 2024

„Спартак” (Вн) взе 4-ти път поред бронза

Мъжкият тим на “Спартак” (Варна) за четвърта година поред взе бронзовите медали в държавното първенство по хандбал. Варненци спечелиха срещу “Добруджа” с 37:25 (16:14) в Камчия и завършиха на трето място, след като взеха серията за бронза с 2:0 победи.
“Липсваше ни мотивация за такъв мач, но през второто полувреме все пак положихме усилия за крайния успех. Неприятно е, че във втори пореден сезон сме ощетени брутално от съдиите и не можахме да играем финали за титлата. При подобно съдийство трябва да сме с класа над нашите съперници, за да спорим за златните медали“, заяви президентът на спартаклии Росен Добрев.
Иначе хандбалистите на “Спартак” до 14 г. станаха вицешампиони на България. Във финалния мач те изгубиха от домакина “Раховец” с 16:26 (7:13) в Горна Оряховица и се окичиха със сребърните медали. Варненци взеха и 3 индивидуални приза. За най-добра лява свръзка е избран Звезделин Златинов, за най-добър пивот - Благовест Димитров, а най-полезен състезател стана Стефан Димитров. Тримата попаднаха в златната седмица. Отделно Диян Стоянов, който игра като десен гард и дясно крило, получи наградата на домакините за най-полезен хандбалист във финалния двубой. Той вкара 7 гола.