Начало
13:53 | 11 март 2014
Обновен: 11:32 | 20 септември 2024

„Моряците” тренират различни схеми за плейофа с „Литекс”

Една тренировка на стадион „Младост” проведоха днес футболистите на „Черно море”. От групата на облекчен режим тренираше единствено възстановяващият се от контузия Мишо Венков. Той до последно е под въпрос за следващата среща. Треньорът Георги Иванов изпробва различни тактически варианти преди плейофния (първи мач) в четвъртък срещу „Литекс”. "Моряците" гостуват в Ловеч в вдругиден от 17,30 ч. По програма двубоят трябваше да се играе в събота. Промяната се наложи, за да може в неделя „Литекс” да се изправи срещу „Лудогорец” в 1/4-финал за Купата на България. За сряда е предвидена още 1 тренировка. След нея „Морето” ще замине за Града на люляците.Иначе 8 юноши от „Черно море” започнаха подготовка в НСБ „Спортпалас” с проектонационалния отбор по футбол на родените през 1999 г. Това са Димитър Николов и Христо Ковачев, Кристиян Арсовки, Мартин Станков и Добромир Добрев, Илиан Илиев, Емил Янчев и Алекс Петков.Децата на „Черно море” (набор 2002 г., треньор Ники Кънчев) победиха със 7:6 „Лудогорец” (2001 г.) в проверка, завършила на стадиона на НСБ „Спортпалас”. Мачът се състоя в 3 полувремена. Началните 2 бяха по 30 минути, а третото 20. Водачеството в резултата се сменяше на няколко пъти, но краен победител излязоха варненчетата. С хеттрик за „Морето” се отличи Мартин Милушев, а по 2 пъти вкараха Даниел Иванов и Брен Арнаудов.Красимир Николов