12:38 | 29 март 2014
Обновен: 23:12 | 26 август 2024

Младшата на „моряците” победи с 3:1 като гост „Локо” (Пд)

По материала работи: Златина Добрева

В 1-ия двубой от 21-ия кръг на Елитната ни футболна група до 17 г. юношите младша възраст на „Черно море” спечелиха с 3:1 гостуването си на „Локомотив” (Пд). Въпреки, че мача се игра на изкуствен терен варненци взеха инициативата още в началото и в 10-ата минута Тони Атанасов откри резултата с плътен шут от границата на наказателното поле. Надмощието на гостите продължи и след няколко пропуска в 50-ата минута след асистенция на Николай Минков Даниел Димитров удвои преднината на гостите. 6 мин по късно Минков завърши отлично 3-ходова комбинация и свали интригата в срещата. Малко преди края смърфовете все пак стигнаха до почетно попадение след грешка в отбраната на моряците. Наставникът на победителите Тодор Каменов сподели пред клубния сайт, че е доволен и от резултата и от играта, тъй като неговите възпитаници са контролирали двубоя през цялото време. Следващата събота от 15. ч на стадиона под Аспаруховия мост варненци които са 6-и във временното класиране приемат "Черноморец" (Бс) в поредното издание на морското дерби.
„Черно море 17”: Валери Вълев, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Давид Дараджански, Стефан Иванов, Тони Атанасов, Костадин Георгиев (60 - Валери Христов), Милен Николов (41 - Мартин Ванков), Красимир Крумов, Даниел Димитров (70 - Станчо Димитров), Николай Минков (75 - Ивайло Петков).