Начало
11:40 | 14 април 2014
Обновен: 19:39 | 4 септември 2024

„Икономистите” ще срещнат пловдивчани за Купата на БФБ

Баскетболната мъжка А група приключи с 2 важни за класирането и интересни мача. След изиграването им стана ясно и крайното класиране в първенството. От няколко седмици бе ясен шампионът ИУ - Варна (19-1 през сезона), но останалите 3 отбора в четворката водиха ожесточена борба за сребърните и бронзовите медали.
В крайна сметка след победите на ИУ – Варна, над „Чавдар” (Троян) и на „Академик” (Блгд) над „Академик” (Пд), се получи тройна въртележка между отборите между 2-ро и 4-то място, които завършват с по 12 победи и 8 загуби. Затова се гледат мачовете между трите отбора. Така става ясно, че „Чавдар” завършва втори с 5 победи, „Академик” (Благоевград) – 3-ти с 4 успеха, а „Академик” (Пловдив) – 4-ти с 3 победи. За четирите отбора предстои турнира за Купата на БФБ, който ще се проведе във Варна след Великден. По силата на регламента в полуфиналите са определени според класирането. На 22 април от 16 ч. в зала „Конгресна” на ДКС играят „Чавдар” и „Академик” (Благоевград), а от 18,30 ч. е сблъсъкът на „икономистите” срещу „Академик” (Пловдив). На другия ден победителите играят късен мач за трофея, а загубилите – малък финал.
В последния си мач шампионът ИУ – Варна, надви „Чавдар” (Троян) като гост с резултат 79:68. Варненци започнаха мача силно и се откъснаха напред, а на почивката преднината им беше 16 т. След страхотна трета част за домакините, която те спечелиха с 12 т., мачът отново се завърза, но до края варненци не позволиха обрат и отново увеличиха аванса си. Николай Стоянов записа 18 т. и 11 борби за победителите, с 13 плюс 10 се включи Денислав Вутев, а с 12 и 8 – Лъчезар Радев. За „Чавдар” Ивко Ивков отбеляза 22 т., а с 14 т. и 14 борби се отчете Данаил Христов.
В другата среща „Академик” (Благоевград) се наложи изключително трудно над „Академик” (Пловдив) с резултат 94:86 след продължение.