14:28 | 28 май 2014
Обновен: 01:10 | 9 септември 2024

Варненци посягат към билет за Бразилия

По материала работи: Борис Проданов

На стадион "Българска армия" на 30 май ще се играят финалните двубои от 17-ото издание на "Данониада 2014” - единствения по рода си футболен турнир за деца до 12-годишна възраст.Димитър Бербатов, специален гост на церемонията по награждаването, лично ще връчи купата на отбора победител. Най-добрите млади футболисти ще представят България в мачовете за международна купа, която тази година ще се проведе през ноември в Сао Пауло (Бразилия) на стадион от световното първенство по футбол.Във финалните срещи на 30 май един срещу друг ще се изправят осемте отбора от цяла България, които спечелиха зоналните кръгове. В зона „София” се класираха ФК "Лъвчета" и ФК "Ботев" (Враца); от мачовете в морската столица на финалите ще играят ФК "Черноморец" (Бургас) и ПФК "Черно море" (Варна) с треньор Ники Кънчев; финалистите в Плевен са ФК "Делфините" и ФК "Дунав" (Русе), а от последната зона – „Пловдив”, за купата ще се борят ФК "Ботев" и ПФК "Раковски".Стадион "Българска армия" ще бъде отворен за публика от 10 ч. на 30 май, когато започват полуфиналите, а последният и най-важен мач от турнира ще започне в 11 ч. Церемонията по награждаването, на която специален гост ще бъде Димитър Бербатов, започва в 11,45 ч.