IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Начало
07:49 | 10 юни 2014
Обновен: 15:09 | 13 април 2025

Tрима души с бактериален менингит в Пловдив

Tрима души с бактериален менингит в Пловдив

По материала работи: Златина Добрева
Tрима души с бактериален менингит в Пловдив

Tрима души с бактериален менингит са постъпили за лечение в Пловдив, съобщи началникът на отдел „Противоепидемичен контрол" в Регионалната здравна инспекция д-р Милена Коларова.
В инфекциозната клиника на Университетската болница „Свети Георги" се лекуват 4-годишно дете от Куклен, пловдивчанин на 39 години и пенсионер от Хасково, пише darik.
Изследват се всички контактни с болните. В детската градина в Куклен са изследвани 150 деца, както и персонала. 40 души медицински персонал и близките на пловдивчанина също са изследвани. Здравната инспекция в Хасково е уведомена да предприеме необходимите мерки. Резултатите се очакват най-рано в сряда, каза д-р Коларова.
Случаите нямат връзка помежду си. Пациентите са лекувани от други заболявания в различни болници.
Заболяването е бактериално възпаление на мозъчните обвивки. Разпространява се по въздушно-капков път и често заразяването става при близък контакт с болен или заразоносител.

Коментари

Новини Варна