IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
22:12 | 5 януари 2017
Обновен: 19:09 | 26 април 2025

Продадоха за 18 000 евро писма на Даяна

Те са изпратени от принцесата до иконома на Бъкингамския дворец

По материала работи: Слав Велев
Продадоха за 18 000 евро писма на Даяна

Писма, написани от британската принцеса Даяна през 80-те и 90-те години, се продадоха за доста по-голяма сума от очакваното на търг в Кембридж, предадоха АФП и ДПА, цитирани от БТА и "Дарик".
 

Става дума за шест писма, пратени от Даяна на иконома на Бъкингамския дворец Сирил Дикман. Той заемаше поста в продължение на 50 години. Те се изтъргуваха за 18 000 евро.


В едно от писмата, изпратено пет дни след раждането на принц Хари през 1984 г., Даяна пише, че принц Уилям прекарва "цялото си време, засипвайки Хари, когото обожавал, с неизчерпаем запас от прегръдки и целувки". Това писмо се продаде за 3200 лири (3700 евро), което бе пет пъти повече от прогнозираната цена.
 

В друго писмо, написано през 1992 г., принцесата казва, че и двамата й синове харесват пансиона, в който учат, "въпреки че Хари постоянно се забърква в неприятности". То се изтъргува за 2400 лири (2800 евро), при първоначална оценка между 600 и 900 лири.
 

Писмата бяха открити от близки на Дикман след кончината му през 2012 г. Днес на търга бяха предложени и снимки, коледни картички и дори парче от сватбената торта на кралица Елизабет Втора от далечната 1947 г. 
 

Общо 40 предмета, принадлежали на иконома, бяха обявени за продан и се изтъргуваха за сумата от 55 000 британски лири. Парчето от тортата се продаде за 550 лири.

Коментари

Новини Варна