Вместо да избиват гълъбите си, властите в Барселона решиха да ги поставят на противозачатъчни, пише БТА, цитира nova.bg.
Гълъбите са истинска напаст, тъй като замърсяват улиците и паметниците. Броят им в центъра непрекъснато се увеличава. Градските власти обаче намериха решение - контрацептив, който ще спаси много птици от избиване.
Препаратът вече е използван в Канада за контролиране на гъшата популация. Той ще бъде скрит в пелети, които ще бъдат поставени в хранилки из целия град. Очаква се така гълъбите да намалеят драстично за няколко години.
Преди да бъдат дадени противозачатъчните на гълъбите в Барселона, ветеринарни експерти и представители на здравните власти и органите за опазване на околната среда ще направят преброяване на съществуващата популация. Така ще стане ясно какво е действието на лекарството.
По неофициални данни гълъбите в Барселона сега са 85 000.
Четете още Чех на LSD реши, че е тигър: Хвана гората, тича 8 часа, стигна Полша (Видео)
Коментари